Şikayet.com

TÜKETİCİ ŞİKAYETİM VAR EN ETKİLİ REKLAM MÜŞTERİ MEMNUNİYETİDİR.

Tüketici Yorumları

Tüketici Şikayet ve Yorumları

Tüketici genel olarak bir mal veya bir hizmeti satın almış ve bunu kullanmak isteyen yasal hakları olan bireylerdir. Bilinçli bir tüketici ise bir ürünü alırken üründe kalite, fiyat ve sağlık gibi önemli konulara dikkat ederek bu ürünü inceleyen ve kendi için en mantıklı olan tercihi yapan kişidir. Bu sebeplerden ötürü her kişi bir ürün satın alırken bu ürünü alacağı için kendi ve çevresinde ki insanların ya da mallarını korumak amaçlı birçok hak elde eder.

Bu hakları tüketici hakları adı altında bir tüketici sitesinde bulabilirsiniz. Tüketici yorumları ürün ile bir problem oluşması halinde mağduriyetinizi gidermek amaçlı oluşturulmuş yasalar çerçevesinde korunmakta olan yorum ve haklarınızdır. Ürününüz ile alakalı herhangi bir problemde satıcı ile bir anlaşmazlık sonucunda bu haklarınızı kullanabilirsiniz.

Bu tür problemleri satıcınız ile görüşmeniz halinde hala bir sonuç alamadıysanız hemen bir tüketici şikayet sitesine başvuru yapıp şikayetinizi dile getirmek işleri sizin açınızdan kolaylaştıracaktır. Örneğin, internet üzerinden aldığınız bir saat size söylenen süre içerisinde gelmediyse ya da gönderilen ürün istediğiniz üründen daha farklı ise yapacağınız bir şikayet doğrultusunda şikayeti yapmış olduğunuz site, üretici ile irtibata geçecek ve problemin çözülmesi gerektiğini belirtecektir.

Belirtmek gerekirse tüketici hakları, Tüketicinin can ve mal sağlığını, ekonomik menfaatlerini, tazmin edilmesi, çevresel tehlikelerden korunması, bilgilendirilmesi, örgütlendirilmesi gibi haklardır. Bunlar genel haklarınızdır. Problem daha özelleştikçe yine de haklarınızı koruyabileceğiniz yasalar mevcuttur.

Tüketici Şikayetleri sayesinde isterseniz sadece haklarınız aramakla kalmayabilir, aynı süreç içerisinde verdiğiniz parayı geri alabilir ya da hizmet içi başka bir olanaktan faydalanabilirsiniz. Hata tam anlamıyla hizmeti veren ya da ürünü satan tarafa aitse bu şikayet sitesi üzerinden karşı tarafla anlaşıldıktan sonra size bir bilgilendirme maili gönderilecektir.

Bu yazı da oluşan hatanın sonucu olarak firmanın hatasını kabulü olarak sizlere hizmetin ücretsiz olarak tekrarı, istemezseniz ise para iadeniz en kısa sürede iade edilir. Bu gibi haklarınızı asla göz ardı etmemelisiniz ve en kısa sürede işlem geçerliliğini yitirmeden şikayette bulunmalısınız. Bu tür şikayetleri sitemizden yapabilirsiniz.

Gönderen:
Yorum Yaz
isim
cep no
e-mail

 

Nisan 28, 2015
Kategori : Tüketici Hakları
Yorum : 0
Okunma : 1.779 okunma
THY Bagajım Zarar Gördü Tazmin Etmedi
Temmuz 11, 2020
|
Merhaba, thy ile TK0** nolu Miami-İstanbul seferinde bagajlarım zarar gördü. Firma ile iletişime geçtim resimleri incelediler 200 tl ödeyelim aksi halde mahkemeye verin tüm zararınızı o şekilde almayı çalışın dediler. Ödemeyi kabul ettikleri tutar va..
Sivriler Mobilya Komodin Görsele Uymuyor
Temmuz 11, 2020
|
Sivriler mobilya hayatımda gördüğüm iletişimi olmayan alakasız ürününün arkasında durmayan bir firma, benim beklentim o kadar yüksekti ki görseller vs hayal kırıklığına uğradım. Bunu da belirttim ama en ufak bir alaka ilgi olmadı. İki komodine 1500 t..
Astes Doğalgaz Parayı Peşin Aldı Ama İşimizi Yapmadı
Şubat 06, 2019
|
Kategori: Emlak
Astes Doğalgaz, doğalgaz tesisatı döşeyen taşeron bir firmaymış. Daha önce de şikayet etmiştim ama yalvar yakar kaldırttılar işinizi hemen halledeceğiz diye. Ben de güvenip kaldırdım hata yapmışım. Temmuz’dan beri doğal gazımızı bağlatamadık. P..
Hayat Varlık İcra Takibine Düşen Arkadaşlarımın Dikkatine
Temmuz 13, 2018
|
Kategori: Bankacılık
Sayın HAYAT VARLIK, biliniz ki ben bu mesajı yazdıktan sonra ARTIK hiçbir şey sizin ve size borçlu olan insanlar için aynı olmayacak, size borçlu olan insanlar bu mesajı okuduktan sonra daha da bilgilenecek ve size karşı belki de hukuk mücadelesi baş..
Yatsan Yastık 2 Ayda Çöktü İade Almadılar
Mayıs 29, 2018
|
2 ay önce kentpark avm mağazanızdan aldığımız yastıgı çökmesi sebebiyle geri iade için 1 ay önce mağazaya götürdük. Mağazanızdaki arkadaş da yastığın ciddi anlamda çöküşünü gördü ve teknik servise gönderelim dedi 20 gün önce arandık ve yastıgı iade e..