Şikayet.com

TÜKETİCİ ŞİKAYETİM VAR EN ETKİLİ REKLAM MÜŞTERİ MEMNUNİYETİDİR.

Tüketici Şikayetleri

Tüketici Şikayetleri

Tüketicilerin aldıkları hizmette karşılaştıkları sorunları dile getirmek amacı ile tüketici şikayet siteleri oluşturulmuş ve hangi hizmet alanı ile ilgili şikâyetiniz varsa bunu dile getirmeniz için gerekli ortam hazırlanmıştır. Hizmet alanına göre şikâyetinizi dile getirdiğiniz birim sizinle geri bildirime geçmekte ve durumun düzeltilmesi için çalışmaları başlatmaktadır.

İletişime geçmeye çalıştığınız firma tüketici şikâyetleri konusunda hassas bir firma değilse muhtemelen şikâyetinizi dikkate almayacak ve sizi mağdur bırakacaktır. Bu durumda tüketici hakları sitelerine tekrar, sorunun giderilmediğine dair bilgiler ekleme hakkınız bulunmaktadır. Böylelikle diğer tüketicilerin aynı firmayı tercih etmelerini engelleyerek onların da mağdur olmalarının önüne geçmiş olursunuz. TuketiciSikayetleri.com.tr adresi size bu konuda yardımcı olacak adresler arasında yer almaktadır.

Tüketici şikâyetleri sitelerinde kimi zaman firmaların karalanmasını isteyen kişiler de asılsız ithamlarda bulunabilirler. Bu nedenle şikâyet sitelerinde yazılan yazıların daima kontrolden geçirilerek siteye konulması gerekmektedir. Bunda amaç, asılsız şikâyetlerin önüne geçmeyi hedeflemektir. Şikâyet sitelerinde yer alan şikâyet var üyelik formları doldurulup ilgili kurumlar şikâyet edilir. Banka şikâyet etmek için banka şikâyet formlarından, gsm operatörlerini şikâyet etmek için gsm şikâyet formlarından yararlanabilirsiniz. Her birim kendine özgü şikâyet üyelik formu bulundurduğundan şikâyetlerinizi iletmek daha kolay olacaktır.

Tüketici haklarını ararlarken yapacakları şikâyetlerde en başta amaca uygunluk ilkesine dikkat etmelidirler. Tüketici şikâyetleri yapılırken almış olduğunuz ürün ile ilgili rahatsızlık duyduğunuz durumları dile getirirken firmanın gururunu zedeleyici ithamlarda bulunmak sizi zor duruma sokabilir, bu nedenle şikâyet bildirimlerinizi yaparken hiçbir zaman kızgınlıkla kendinizi zor duruma sokacak eylemlerde bulunmamanız önerilmektedir.

Gönderen:
Yorum Yaz
isim
cep no
e-mail

 

Nisan 28, 2015
Kategori : Tüketici Hakları
Yorum : 0
Okunma : 1.236 okunma
Astes Doğalgaz Parayı Peşin Aldı Ama İşimizi Yapmadı
Şubat 06, 2019
|
Kategori: Emlak
Astes Doğalgaz, doğalgaz tesisatı döşeyen taşeron bir firmaymış. Daha önce de şikayet etmiştim ama yalvar yakar kaldırttılar işinizi hemen halledeceğiz diye. Ben de güvenip kaldırdım hata yapmışım. Temmuz’dan beri doğal gazımızı bağlatamadık. P..
Hayat Varlık İcra Takibine Düşen Arkadaşlarımın Dikkatine
Temmuz 13, 2018
|
Kategori: Bankacılık
Sayın HAYAT VARLIK, biliniz ki ben bu mesajı yazdıktan sonra ARTIK hiçbir şey sizin ve size borçlu olan insanlar için aynı olmayacak, size borçlu olan insanlar bu mesajı okuduktan sonra daha da bilgilenecek ve size karşı belki de hukuk mücadelesi baş..
Yatsan Yastık 2 Ayda Çöktü İade Almadılar
Mayıs 29, 2018
|
2 ay önce kentpark avm mağazanızdan aldığımız yastıgı çökmesi sebebiyle geri iade için 1 ay önce mağazaya götürdük. Mağazanızdaki arkadaş da yastığın ciddi anlamda çöküşünü gördü ve teknik servise gönderelim dedi 20 gün önce arandık ve yastıgı iade e..
Turkcell Superonline 50 MBit Hız Hizmeti Veremiyor
Nisan 29, 2018
|
Kategori: İletişim
Evime yaklaşık 12-13 gün önce 50 megabit 200 gigabayt internet paketini 108 tl gibi aylık aboneliği satın aldım, aldığım günden beri 24 megabit internet hızı kullanıyorum. Sorunu süperonline firmasına bildirdim bana bina içi tessaatında sorun olduğun..
Pronet Alarm Sistemleri Maddi Hasar ve Zarar
Mart 11, 2018
|
Kategori: Hizmet
Pronet alarm sistemini yeni aldığım eve farklı bir kullanıcıdan devir yaptırarak kurdurmak için başvuru yaptım. Ekipler kurulum sırasında o kadar özensiz çalışmışlar ki yeni evin duvarlarını delmişler, duvarı deldiklerinde klima borusunu da delmişler..