Şikayet.com

TÜKETİCİ ŞİKAYETİM VAR EN ETKİLİ REKLAM MÜŞTERİ MEMNUNİYETİDİR.

Tüketici Haberleri

Tüketici Haber

Tüketici şikâyetleri ve haberleri için kurulmuş olan tüketici siteleri, tüketiciler için son derece faydalı bir hizmet niteliği taşımaktadır. Tüketicilerin hizmet aldıkları firmalar ile ilgili yaşanan sorun ve şikâyetler için ziyaret edebilecekleri şikayet siteleri, sorunların çözümü için büyük ölçüde yardımcı olmaktadır. Bu nedenle tüketicilerin bu siteleri yakından takip etmeleri ve firmalar hakkındaki şikayetlerini zahmetsiz bir şekilde yazarak, hizmet kalitesinin düzeltilmesini sağlayabilirsiniz.

Tüketicilerden haber almanızı sağlayan platformlar aracılığı ile görüş ve öneriler hakkında detaylı bilgi edinerek firmaların hizmet anlayışları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. İnsanların hizmet alırken dikkat etmeleri gereke birçok kural bulunmaktadır. Öncelik olarak bu kurallara uymama sonucunda firmaların suiistimalleri söz konusu ise bu tür durumları şikayet ederek hakkınızı etkili bir şekilde arama imkânı bulabilirsiniz.

Sürekli olarak gelişen ve değişen firma hizmetlerine yetişmek ve müşteri memnuniyetini içeren nitelikte hizmet almak için tüketicilerin bilinçli hareket etmeleri gerekmektedir. Tüketici hakkının korunmasında hizmet veren firmaların özen göstermeleri gerekmektedir. Müşterilerine karşı gereken ilgi ve alakayı gösteren firmalar, müşteri memnuniyeti hizmetleri ile birlikte tüketiciye sunmaktadır. Ancak müşteri memnuniyeti konusunda hiçbir hizmette bulunmayan firmalar, tüketicilerin memnuniyetsizliğine neden olmaktadır.

Tüketici şikayetlerinin yer aldığı pek çok şikâyet platformu ile tüketiciler arasında karşılıklı görüş ve önerilerde bulunmak firmaların hizmetleri hakkında bilinçli olmalarını sağlamaktadır. Tüketici hakları kişilerin en önemli hakları arasındadır. Sürekli olarak ihtiyaçların giderilmesi için ihtiyaç duyulan firmalar, tüketici hakları konusunda duyarlı olmaları ile tüketici sorunları azalmaktadır. Tüketicilerin bu anlamda firma şikâyetlerini dile getirmeleri, aynı ihtiyacı alma gereksinimi duyan kişilere yol gösterici nitelik taşımaktadır. Firmaların bu konuda müşterilerine karşı verdikleri hizmet kalitesi ile müşteri memnuniyeti seviyesi konusunda kişilere fikir vermektedir.

İnsanların yaşamlarını en iyi şekilde sürdürebilmeleri için ihtiyaç duydukları ürün ve hizmetleri sağlayan firmalara ihtiyaçları vardır. Bu nedenle müşteri ilişkileri sağlam olan firmalar tüketicilerin ilgisini çekmekte ve daha fazla güven vermektedir. Bu sebepten dolayı güven ortamı oluşturamayan firmalar, tüketiciler için ikinci planda kalmaktadır. Bu konuda özellikle tüketicilerin daha dikkatli olmaları gerekmektedir.

Gönderen:
Yorum Yaz
isim
cep no
e-mail

 

Mayıs 08, 2016
Kategori : Tüketici Hakları
Yorum : 0
Okunma : 1.377 okunma
THY Bagajım Zarar Gördü Tazmin Etmedi
Temmuz 11, 2020
|
Merhaba, thy ile TK0** nolu Miami-İstanbul seferinde bagajlarım zarar gördü. Firma ile iletişime geçtim resimleri incelediler 200 tl ödeyelim aksi halde mahkemeye verin tüm zararınızı o şekilde almayı çalışın dediler. Ödemeyi kabul ettikleri tutar va..
Sivriler Mobilya Komodin Görsele Uymuyor
Temmuz 11, 2020
|
Sivriler mobilya hayatımda gördüğüm iletişimi olmayan alakasız ürününün arkasında durmayan bir firma, benim beklentim o kadar yüksekti ki görseller vs hayal kırıklığına uğradım. Bunu da belirttim ama en ufak bir alaka ilgi olmadı. İki komodine 1500 t..
Astes Doğalgaz Parayı Peşin Aldı Ama İşimizi Yapmadı
Şubat 06, 2019
|
Kategori: Emlak
Astes Doğalgaz, doğalgaz tesisatı döşeyen taşeron bir firmaymış. Daha önce de şikayet etmiştim ama yalvar yakar kaldırttılar işinizi hemen halledeceğiz diye. Ben de güvenip kaldırdım hata yapmışım. Temmuz’dan beri doğal gazımızı bağlatamadık. P..
Hayat Varlık İcra Takibine Düşen Arkadaşlarımın Dikkatine
Temmuz 13, 2018
|
Kategori: Bankacılık
Sayın HAYAT VARLIK, biliniz ki ben bu mesajı yazdıktan sonra ARTIK hiçbir şey sizin ve size borçlu olan insanlar için aynı olmayacak, size borçlu olan insanlar bu mesajı okuduktan sonra daha da bilgilenecek ve size karşı belki de hukuk mücadelesi baş..
Yatsan Yastık 2 Ayda Çöktü İade Almadılar
Mayıs 29, 2018
|
2 ay önce kentpark avm mağazanızdan aldığımız yastıgı çökmesi sebebiyle geri iade için 1 ay önce mağazaya götürdük. Mağazanızdaki arkadaş da yastığın ciddi anlamda çöküşünü gördü ve teknik servise gönderelim dedi 20 gün önce arandık ve yastıgı iade e..