Şikayet.com

TÜKETİCİ ŞİKAYETİM VAR EN ETKİLİ REKLAM MÜŞTERİ MEMNUNİYETİDİR.

Tüketici Alışveriş Şikayetleri

Alışveriş Şikayetim Var

Bir tüketici toplumu olarak alışveriş ihtiyacımız her zaman bulunmaktadır. Elektronik ürünler, kitap, küçük ev aletleri, mutfakta kullanılabilecek eşyalar, mobilya, beyaz eşya hatta araba gibi her türlü ihtiyacımızı internet üzerinden karşılayabiliriz. Bu tarz ürünleri alabilmeniz amacıyla sanal ortamda pek çok sanal mağaza bulunmaktadır.

E-ticaret ile uğraşan herkes birçok tüketicinin ihtiyacını karşılayabilmek amacı ile ürünlerin bulunduğu dükkânlarını internet ortamında sergileyerek kişilerin ürün almaları için ortam hazırlamaktadırlar. Alışveriş sitelerinden yararlanarak sahip olduğunuz ürünlerde elbette ki hata payı bulunma ihtimali vardır. Bu hataların düzeltilmesi amacı ile Sikayet.com adresinden yararlanabilirsiniz.

Alışveriş şikayetlerinizi bildireceğiniz şikâyet birimi sizin şikâyetinizde yayımlanmayı engelleyici bir durum bulunmadığı sürece şikâyetinizi değerlendirerek en kısa süre içerisinde size geribildirimde bulunmaktadırlar. İnternet ortamına yapacağınız şikâyetlerin içeriği ile ilgili herhangi bir bilginiz yoksa internette alışveriş şikâyeti yapan yazılı yayınlardan bilgi edinebilirsiniz.

Alışveriş şikayetleri konusunda gelen genel şikâyetler arasında yer alanlar şunlardır: Evkur’dan alışveriş yapmak isteyen birinin almak istediği cihazları seçtikten sonra bilgilendirme yapılacağı söylenmiş fakat gerekli bilgilendirme yapılmamıştır. Media Markt cep telefonu alıp kapanma sorunu ile karşılaştığını söyleyenler olduğu gibi Gold Teknoloji marketleri stoklarında bulunmayan ürünü sitelerinde barındırmakta şeklinde şikayetler vardır. Bim alışveriş merkezinden ve Carrefoursa’dan aldığı üründe kusur bulunduğunu iddia edenler bulunmaktadır.

Alışveriş şikayetleri konusunda tedarik edilmediği söylenilen, bozuk olduğu konusunda şikâyetler yazan, raf fiyatı ile satış fiyatı farklı olan ürünler satıldığını iddia eden, kusurlu ürünün kabul edilmediğini söyleyen, ürünü geri iade etmesine rağmen kredi kartından para tahsili yapıldığını iddia eden, satın aldığı ürünün bedelini ödemesine rağmen teslimat yapılmadığını söyleyen, gıda ürünlerinde bozuk ürün satışı yapan alışveriş merkezlerinin bulunduğunu söyleyen, kapağı kırık buzdolabı tahsilatı yapıldığını iddia eden kişilerin şikayetleri yer almaktadır.

Alışveriş yapmak, yeni şeyler satın almak, ekonomiye bir şekilde katkı sağlamak herkesin zevk aldığı bir durumken, aldığınız üründe hata çıkması, bozuk olması gibi istenmeyen şeyler de canımızı sıkmaktadır. Bu gibi durumlarda satışı yapan firma sizlerle ilgilenmiyor ve sizleri başından atmak için türlü bahaneler uyduruyorsa artık üstelemenin anlamı kalmadı demektir. Yapacağınız ilk şey resmi olarak kurumlara başvurmak yada firmanın anlamasını sağlamak için bu ayıbı internette paylaşmak, sosyal paylaşım sitelerine yazmak ve şikayet sitelerinde dile getirmek olacaktır.

Gönderen:
Yorum Yaz
isim
cep no
e-mail

 

Nisan 30, 2016
Kategori : Alışveriş
Yorum : 0
Okunma : 1.517 okunma
THY Bagajım Zarar Gördü Tazmin Etmedi
Temmuz 11, 2020
|
Merhaba, thy ile TK0** nolu Miami-İstanbul seferinde bagajlarım zarar gördü. Firma ile iletişime geçtim resimleri incelediler 200 tl ödeyelim aksi halde mahkemeye verin tüm zararınızı o şekilde almayı çalışın dediler. Ödemeyi kabul ettikleri tutar va..
Sivriler Mobilya Komodin Görsele Uymuyor
Temmuz 11, 2020
|
Sivriler mobilya hayatımda gördüğüm iletişimi olmayan alakasız ürününün arkasında durmayan bir firma, benim beklentim o kadar yüksekti ki görseller vs hayal kırıklığına uğradım. Bunu da belirttim ama en ufak bir alaka ilgi olmadı. İki komodine 1500 t..
Astes Doğalgaz Parayı Peşin Aldı Ama İşimizi Yapmadı
Şubat 06, 2019
|
Kategori: Emlak
Astes Doğalgaz, doğalgaz tesisatı döşeyen taşeron bir firmaymış. Daha önce de şikayet etmiştim ama yalvar yakar kaldırttılar işinizi hemen halledeceğiz diye. Ben de güvenip kaldırdım hata yapmışım. Temmuz’dan beri doğal gazımızı bağlatamadık. P..
Hayat Varlık İcra Takibine Düşen Arkadaşlarımın Dikkatine
Temmuz 13, 2018
|
Kategori: Bankacılık
Sayın HAYAT VARLIK, biliniz ki ben bu mesajı yazdıktan sonra ARTIK hiçbir şey sizin ve size borçlu olan insanlar için aynı olmayacak, size borçlu olan insanlar bu mesajı okuduktan sonra daha da bilgilenecek ve size karşı belki de hukuk mücadelesi baş..
Yatsan Yastık 2 Ayda Çöktü İade Almadılar
Mayıs 29, 2018
|
2 ay önce kentpark avm mağazanızdan aldığımız yastıgı çökmesi sebebiyle geri iade için 1 ay önce mağazaya götürdük. Mağazanızdaki arkadaş da yastığın ciddi anlamda çöküşünü gördü ve teknik servise gönderelim dedi 20 gün önce arandık ve yastıgı iade e..