Şikayet.com

TÜKETİCİ ŞİKAYETİM VAR EN ETKİLİ REKLAM MÜŞTERİ MEMNUNİYETİDİR.

Şikayet Portalı

Şikayet Portalı

Her gün hem sosyal ağlarda hem de haberlerde birçok şikayet haberi, tüketicilerin yaşadığı sorunlarla ilgili haberleri görüyoruz. Ancak hiç birimiz bu kişilerin bu şekilde seslerini sanıl duyurdukları konusunda bir araştırma içine girmiyoruz. İşin gerçek yüzünü gördüğümüzde ise aslında hakkımızı aramanın ne kadar kolay olduğunu fark ediyoruz. Artık internet ve bilişim dünyası içinde olmanın verdiği avantaj sayesinde dilediğimiz gibi sesimizi duyurabilmekteyiz.

Tüketici olarak yaşadığımız sorunu anında bir cümleyle internette paylaşsak dahi hiç beklemeden kendimize kolayca destekçi bulabiliyoruz. Dünyanın dört bir yanından insanların iletişimini kolaylaştıran internet, bu özelliği sayesinde haklarını aramak isteyenlere de büyük katkı sağlamaktadır. Bu iş için özel olarak hazırlanmış bir şikayet portalı, bir yorum sitesi, forum sayfası büyük faydalar sağlamaktadır.

Bir şikayet portalı yalnızca şikayetlerin sözde olarak yayınlandığını gösterse de, sosyal ağlar sayesinde bu şikayetler aslında bir anda dünyaya açılabilmektedir. Örneğin; bir firmanın, yiyecek firmasının yapmış olduğu bir ihmal bu şekilde başka kişilerle paylaşıldığında kendine büyük bir yer bulabilir hatta resmi makamların dahi harekete geçmesinde etkili olmaktadır. Artık medya gücünden de etkili olan sosyal ağlar sayesinde birçok tüketici kendileri için uygun olanı yaptırabilmek için firmaların çalışmalarına yön verebilmektedir. Bu nedenle de birçok üretici bu sosyal ağları ve kendileri ile ilgili paylaşımları yakından takip etmektedir.

Şikayet portalı olarak hazırlanmış özel sayfaları inceleyerek ve kendi özel sayfalarını oluşturmaya çalışarak tüketicilere ulaşmaya çalışan birçok firma görevlisi, kendileri ile ilgili yorumları bu sayede ilk ağızdan alabilmektedir. Bu aslında tüketicilere yeni bir şikayet kapısı açmaktadır. Bunun yanı sıra bu şekilde sorunlarını nasıl dile getireceklerini bilmeyenler için sikayet.com gibi birçok internet adresi özel bilgiler vererek ayrıca yardımcı olmaktadır.

Bu siteler üzerinden hangi şikayet sayfalarının daha etkili olduğu, şikayet konusunda neler yapılabileceği ve nasıl sonuç alınabileceği konusunda kolayca bilgi alınabilmektedir. Sosyal medyanın bu gücünden faydalanabilmek, internetin sağladığı bu imkanları kullanabilmek için tek ihtiyacınız olan internet erişimi olan bir bilgisayar olmaktadır. Bu sayede artık dilekçe yazıp beklemeden kolayca sonuca ulaşabilirsiniz.

Gönderen:
Yorum Yaz
isim
cep no
e-mail

 

Mayıs 13, 2016
Kategori : Tüketici Hakları
Yorum : 0
Okunma : 2.028 okunma
THY Bagajım Zarar Gördü Tazmin Etmedi
Temmuz 11, 2020
|
Merhaba, thy ile TK0** nolu Miami-İstanbul seferinde bagajlarım zarar gördü. Firma ile iletişime geçtim resimleri incelediler 200 tl ödeyelim aksi halde mahkemeye verin tüm zararınızı o şekilde almayı çalışın dediler. Ödemeyi kabul ettikleri tutar va..
Sivriler Mobilya Komodin Görsele Uymuyor
Temmuz 11, 2020
|
Sivriler mobilya hayatımda gördüğüm iletişimi olmayan alakasız ürününün arkasında durmayan bir firma, benim beklentim o kadar yüksekti ki görseller vs hayal kırıklığına uğradım. Bunu da belirttim ama en ufak bir alaka ilgi olmadı. İki komodine 1500 t..
Astes Doğalgaz Parayı Peşin Aldı Ama İşimizi Yapmadı
Şubat 06, 2019
|
Kategori: Emlak
Astes Doğalgaz, doğalgaz tesisatı döşeyen taşeron bir firmaymış. Daha önce de şikayet etmiştim ama yalvar yakar kaldırttılar işinizi hemen halledeceğiz diye. Ben de güvenip kaldırdım hata yapmışım. Temmuz’dan beri doğal gazımızı bağlatamadık. P..
Hayat Varlık İcra Takibine Düşen Arkadaşlarımın Dikkatine
Temmuz 13, 2018
|
Kategori: Bankacılık
Sayın HAYAT VARLIK, biliniz ki ben bu mesajı yazdıktan sonra ARTIK hiçbir şey sizin ve size borçlu olan insanlar için aynı olmayacak, size borçlu olan insanlar bu mesajı okuduktan sonra daha da bilgilenecek ve size karşı belki de hukuk mücadelesi baş..
Yatsan Yastık 2 Ayda Çöktü İade Almadılar
Mayıs 29, 2018
|
2 ay önce kentpark avm mağazanızdan aldığımız yastıgı çökmesi sebebiyle geri iade için 1 ay önce mağazaya götürdük. Mağazanızdaki arkadaş da yastığın ciddi anlamda çöküşünü gördü ve teknik servise gönderelim dedi 20 gün önce arandık ve yastıgı iade e..