Şikayet.com

TÜKETİCİ ŞİKAYETİM VAR EN ETKİLİ REKLAM MÜŞTERİ MEMNUNİYETİDİR.

Pusula Yayıncılık Telefon Sorun Yaşattı

Tv’de reklamını görüp beğendiğim ve Göya 5.5 inch ekranlı akıllı bir xperia telefonunu 19 Şubat 2015 tarihinde sipariş ettim ve 21 Şubat 2015 tarihli bir fatura ile bana bir telefon da yollandı. Ancak bu telefon 5.5 inch ekranlı olmadığı gibi akıllı bir telefon da değildi. Bu telefonu tüm bunlara karşın kullanmaya çalıştım. Nafile; bir çok sorunu vardı. Telefon ederek İstanbul’a bir seyahatim olduğunu ve değiştirmek istediğimi söyledim. Çağrı merkezindeki hanım ise “adres faturada var işte. Siz gelmeyin kargo ile yollayın” dedi. Israrla gelip de kendim değiştirmek istediğimi söyledim ama yer tarifi de yapmadılar. İstanbul’a gittiğim de çok arayıp sorarak Pusula yayıncılığın adresini buldum ve çok şaşırdım. Burada bir mağaza yada fabrika yoktu. Bu bina Cine5 binasıydı ve xperia ile ilgili tek kişi vardı. O da zaten ellerinde telefon olmadığını başka bir adresten telefon yollanacağını söyledi ve telefonumu teslim aldı. Bir hafta kadar sonra bana başka bir model xperia telefon yollandı ama bu ilkinden de beterdi. Kullanım zorlukları vardı, dokunmatiği filan da iyi değildi. Dahası da bu telefon da akıllı telefon değildi. Bu telefonlar akıllı süsü verilmiş normal java işletim sistemli ve çok verimsiz telefonlardı. Elime geçti bir süre acaba zorlasam kullanır mıyım diye çabaladım ancak mümkün değildi.

Mecburen çağrı merkezini aradım ve İbrahim adında bir beyefendi çok kibar bir biçimde özür diledi ve mağduriyetimin giderilmesi adına bana en üst model olan xperia x8 yollayacağını, bunun gerçek akıllı telefon olup android sistem kullandığını söyledi. En geç bir hafta için de elinizde olur dedi. Derhal bu telefonu da geri yolladım ama on gün geçti gelen giden yoktu. Tekrar çağrı merkezini aradım mecburen. Bu kez İbrahim adında bir bey çıktı ve telefonumun kargoya verilmek üzere halen beklediğini söyleyerek, kendisinin takip edeceğini söyledi. Bu da çok kibar bir bey efendiydi. Neyse sonuçta 28 Mart tarihli bir fatura ile Nisan ayı başında elime telefon geçti. Gerçekten bu daha iyi bir telefondu. Gerçekten android ve dokunmatiği iyi çalışan bir telefondu. Ancak telefon kullanılmıştı zira masa üstünde Meltem hanım diye bir ikon vardı ve silinmiyordu. Ayrıca ekranın üstü parmak parmaktı. Kullanılmış olduğu barizdi. Dahası ben siyah telefon istemiştim, beyaz telefon yollamışlardı. Tekrara bir ay beklemeyi göze alamadım ve sineye çekerek mecburen kullanmaya başladım. Aksilikler bitmemişti. Yaklaşık üç hafta sonra telefonun kulaklığı arıza yaptı. Çağrı merkezini aradım ve durumu anlattım. Garanti belgesinin üzerindeki adrese yollayın dediler. Aynen öyle yaptım Loca Elektronik adına 29 Nisan 2015 tarihinde telefonumu yolladım. Sözüm ona en kısa zamanda tamir edilip yollanacaktı ama şu ana kadar
ne telefon geldi ne de sonuç aldım. Telefon edip tesadüfen bir yetkili yakaladım ve verilen yanıt çok komik hatta komik ötesiydi.

MNG Kargo ile anlaşmaları bittiği için telefonum tamir olduğu halde yollayamadıklarını ancak anlaşma yenilendikten sonra yollayabileceklerini söylediler. Laf anlatmaya çalışmanın da yararı yoktu, zira sonuç yoktu. Üstelik Loca Elektronik’e ait servis telefonları artık yanıt da vermiyor. Çağrı merkezine şikayet etmek istedim ama kimse yardımcı olmadığı gibi Özkan bey ve Ebru hanım bu konuda yasal hakkımı kullanarak mahkemeye başvurabileceğimi söyleyerek yüzüme telefon kapadılar. Son yollanan telefon ile an azından kullanılabilir bir telefon olduğunu düşünmüştüm. Ama ne bir yetkili telefonu var basılı belgelerde ne de üretim yeri yada merkezi. Hatta bu cep telefonu üreten Türk Firmasının bir web sitesi bile yok, bir şikayet ve müşteri destek e-mail adresi bile yok. Anladım ki xperia telefon almak sadece kendimize yaptığımız bir eziyet, başka bir şey değil. Bu kadar çok şikayet ve çözümsüz olay da mevcut. Hala resmi yetkililer neden yaptırım uygulamıyorlar anlamak güç. Sözün kısası ciddi mağduriyet yaşadım ve yaşıyorum. Derhal telefonumun bana ulaştırılmasını talep ediyorum. Ciddi mağduriyet yaşadım, xperia ile ilgili satan Pusula yayıncılık ve Teknik servise bakan üretici firma Loca Elektronik’ten şikayetçiyim. Saygılarımla.

 

Gönderen: Ö. Tuncer
Yorum Yaz
isim
cep no
e-mail

 

Mayıs 22, 2015
Kategori : Alışveriş
Yorum : 0
Okunma : 1.102 okunma
THY Bagajım Zarar Gördü Tazmin Etmedi
Temmuz 11, 2020
|
Merhaba, thy ile TK0** nolu Miami-İstanbul seferinde bagajlarım zarar gördü. Firma ile iletişime geçtim resimleri incelediler 200 tl ödeyelim aksi halde mahkemeye verin tüm zararınızı o şekilde almayı çalışın dediler. Ödemeyi kabul ettikleri tutar va..
Sivriler Mobilya Komodin Görsele Uymuyor
Temmuz 11, 2020
|
Sivriler mobilya hayatımda gördüğüm iletişimi olmayan alakasız ürününün arkasında durmayan bir firma, benim beklentim o kadar yüksekti ki görseller vs hayal kırıklığına uğradım. Bunu da belirttim ama en ufak bir alaka ilgi olmadı. İki komodine 1500 t..
Astes Doğalgaz Parayı Peşin Aldı Ama İşimizi Yapmadı
Şubat 06, 2019
|
Kategori: Emlak
Astes Doğalgaz, doğalgaz tesisatı döşeyen taşeron bir firmaymış. Daha önce de şikayet etmiştim ama yalvar yakar kaldırttılar işinizi hemen halledeceğiz diye. Ben de güvenip kaldırdım hata yapmışım. Temmuz’dan beri doğal gazımızı bağlatamadık. P..
Hayat Varlık İcra Takibine Düşen Arkadaşlarımın Dikkatine
Temmuz 13, 2018
|
Kategori: Bankacılık
Sayın HAYAT VARLIK, biliniz ki ben bu mesajı yazdıktan sonra ARTIK hiçbir şey sizin ve size borçlu olan insanlar için aynı olmayacak, size borçlu olan insanlar bu mesajı okuduktan sonra daha da bilgilenecek ve size karşı belki de hukuk mücadelesi baş..
Yatsan Yastık 2 Ayda Çöktü İade Almadılar
Mayıs 29, 2018
|
2 ay önce kentpark avm mağazanızdan aldığımız yastıgı çökmesi sebebiyle geri iade için 1 ay önce mağazaya götürdük. Mağazanızdaki arkadaş da yastığın ciddi anlamda çöküşünü gördü ve teknik servise gönderelim dedi 20 gün önce arandık ve yastıgı iade e..