Şikayet.com

TÜKETİCİ ŞİKAYETİM VAR EN ETKİLİ REKLAM MÜŞTERİ MEMNUNİYETİDİR.

Elektronik Ürün Şikayetleri

Elektronik Şikayetleri

Gün geçtikçe hayatımıza daha fazla giren elektronik aletler hayatımızı kolaylaştırmaya devam ettiği gibi artan elektronik şikayetlerin gelmesine de sebep olabiliyor. Özellikle evde bu elektronik aletleri kullanırken istediği verimi alamayan ve kullanırken şikayeti olan tüketiciler elektronik aletler konusunda şikâyetlerini belirtebilecekleri bir adres bulmak istiyor. Bir mağazadan aldığınız ürün bozuk çıktı ancak muhatap bulamıyorsunuz.

Ürünü aldığınız yer iade kabul etmiyor, ürünün markasının teknik servisine ülkemizde ulaşılmıyor. Bu gibi durumda kalan çok sayıda insan bulunabilir. Bu durumda yapmanız gereken şey normalde hukuki mücadeleye girişmektir. Ancak bunu yapmak hem meşakkatli hem de kesin çözümü çok uzun olan bir yoldur. Üstelik bazı hukuk mücadelesinde maddi gücünüzün de olması gerekmektedir.

Bazı firmalar kullanıcıların bir adet hatalı ürünle karşılaşması durumunda hukuk mücadelesine girişmek istemeyebileceğini düşünerek rahat hareket edebilmekte ve gerekli özeni hem hizmet anlayışına hem de ürünlerine göstermemektedir. Hal böyle olunca mağdur olan tüketici haklarını aramak için kolay ve zahmetsiz bir yol bulamamaktadırlar.

Örneğin, bir ev sinema sistemi satın alan müşteri fabrika hatası ile karşılaştığından hemen iade yapabilmelidir. Neyse ki gelişen teknolojilere ve bilinçlenen insanlar sayesinde daha kolay ve etkili çözüm yöntemleri oluşmaya başladı. Bunlardan en önemlisi kullanıcılar satın aldıkları elektronik eşyaları internet siteleri aracılığı ile diğer tüketicilere önerip bilgi verebiliyor olmasıdır. Yani hukuk yolu ile yıpratılamayacağını düşünen elektronik üreticileri yeni müşteriler kaybetmemek için kendilerine çeki düzen vermek zorunda kalacaklardır.

Artık tüketicilerin de kendini korumak için farklı yöntemler geliştirebileceğini, müşteri memnuniyetini düşünmeyen markaların bilmesi lazım. Faks makinesi alan birinin işini göremeden bu makineyi çöpe atması artık ortadan kalkacak. Her zaman hukuk mücadelesi vermek zorunda kalan tüketiciler artık alışveriş öncesi birbirini uyararak bu sorunun oluşmasına önlem alabilecek.

Tüketicilerin birbirleri ile yardımlaşmasını ve tavsiyelerin daha fazla etkili olması gören markalar bu duruma kendini uydurup çeki düzen verecek ve kaliteli, müşteri memnuniyeti ön planda olacak şekilde hizmet verecektir. Bu bahsettiğimiz olanakların hepsine ElektronikSikayet.com adresinden sahip olabileceksiniz. Artık elektronik eşyalarınızda mağdur duruma düşmeden önleminizi almanız için uğraş veriyor olacağız. Şikayet ve yorumlarınızı diğer tüketicilerin görmesini ve mağdur olmamalarını sağlayacağız.

Gönderen:
Yorum Yaz
isim
cep no
e-mail

 

Haziran 19, 2017
Kategori : Elektronik
Yorum : 0
Okunma : 1.325 okunma
THY Bagajım Zarar Gördü Tazmin Etmedi
Temmuz 11, 2020
|
Merhaba, thy ile TK0** nolu Miami-İstanbul seferinde bagajlarım zarar gördü. Firma ile iletişime geçtim resimleri incelediler 200 tl ödeyelim aksi halde mahkemeye verin tüm zararınızı o şekilde almayı çalışın dediler. Ödemeyi kabul ettikleri tutar va..
Sivriler Mobilya Komodin Görsele Uymuyor
Temmuz 11, 2020
|
Sivriler mobilya hayatımda gördüğüm iletişimi olmayan alakasız ürününün arkasında durmayan bir firma, benim beklentim o kadar yüksekti ki görseller vs hayal kırıklığına uğradım. Bunu da belirttim ama en ufak bir alaka ilgi olmadı. İki komodine 1500 t..
Astes Doğalgaz Parayı Peşin Aldı Ama İşimizi Yapmadı
Şubat 06, 2019
|
Kategori: Emlak
Astes Doğalgaz, doğalgaz tesisatı döşeyen taşeron bir firmaymış. Daha önce de şikayet etmiştim ama yalvar yakar kaldırttılar işinizi hemen halledeceğiz diye. Ben de güvenip kaldırdım hata yapmışım. Temmuz’dan beri doğal gazımızı bağlatamadık. P..
Hayat Varlık İcra Takibine Düşen Arkadaşlarımın Dikkatine
Temmuz 13, 2018
|
Kategori: Bankacılık
Sayın HAYAT VARLIK, biliniz ki ben bu mesajı yazdıktan sonra ARTIK hiçbir şey sizin ve size borçlu olan insanlar için aynı olmayacak, size borçlu olan insanlar bu mesajı okuduktan sonra daha da bilgilenecek ve size karşı belki de hukuk mücadelesi baş..
Yatsan Yastık 2 Ayda Çöktü İade Almadılar
Mayıs 29, 2018
|
2 ay önce kentpark avm mağazanızdan aldığımız yastıgı çökmesi sebebiyle geri iade için 1 ay önce mağazaya götürdük. Mağazanızdaki arkadaş da yastığın ciddi anlamda çöküşünü gördü ve teknik servise gönderelim dedi 20 gün önce arandık ve yastıgı iade e..