Şikayet.com

TÜKETİCİ ŞİKAYETİM VAR EN ETKİLİ REKLAM MÜŞTERİ MEMNUNİYETİDİR.

E-Belediye Şikayetleri

E-Belediye Şikayetleri

Günümüzde iletişim ve haberleşme teknolojilerinin gelişimiyle birlikte insanlarımız vakitlerinin büyük bir kısmını bilgisayar ve benzeri elektronik cihazlar üzerinden internete girerek geçiriyorlar.

Günümüz bilinçli tüketicileri interneti kullanarak masa başında kamu kurumu ve özel kurumlara ait işlemlerinden tutun da günlük hayatta vakitlerini alacak alışverişten tutun bankacılık işlemlerine kadar her türlü işlem ve faaliyetlerini günü her saatinde evlerinde veya işyerlerinde masa başında oturdukları yerden internet iletişim teknolojilerini kullanarak çok kolay ve zahmetsizce gerçekleştirebiliyorlar.

Tüketiciler bu hızlı iletişim teknolojilerini kullanarak satın aldıkları ürün ve hizmetlerle ilgili şikayet ve memnuniyetsizliklerini sosyal medya paylaşım ağları, tüketici şikayet siteleri ve e- belediye şikayet sayfalarını kullanarak şikayetçi oldukları mercilere dakikalar içinde bildirerek çözümler isteyebiliyorlar.

Artık günümüzde bir çok kamu kurumu ve yerel yönetimler vatandaşlara çok daha çabuk ulaşabilecekleri onların şikayetlerini online olarak bildirebilecek ve kısa sürede geri bildirimde bulunabilecekleri iletişim kanalları açmanın rahatlığını yaşıyorlar.

Ülkemizde bir çok yerel yönetim vatandaşların belediyecilikle alakalı olan şikayetlerini kısa sürede iletebilecekleri hızlı internet teknolojilerini kullanıyor. Vatandaşlar kanalizasyon ve temizlik problemlerinden tutun da kaldırımlar, yollardaki çukurlar, alt yapı yetersizlikleri ve bozuk gıda satan işletmelere kadar her türlü belediye şikayetlerini tablet ve dizüstü bilgisayarlar ve akıllı telefonlar aracılılığıyla anında bildirerek çözüm bulunmasını istiyor.

Peki e- belediye şikayetleri denilen bu sistem nasıl uygulanıyor?

Vatandaşlar yolda giderken bir çukur mu gördü veya belediye sınırlar içindeki bir işletmede temizlik problemi mi var? Anında akıllı telefonuyla fotoğrafını çekiyor ve yerel yönetimlerin e- belediye şikayet hizmet birimlerine gönderiyor. Dilerse belediyelerin internet sitelerine girerek şikayet sayfasını tıklıyor ve şikayet anketi ya da şikayet formunu saniyeler içerisinde doldurarak gönder tuşuna basıyor. Ne kadar kolay ve zahmetsiz öyle değil mi?

Peki e- belediyecilik uygulamasıyla yalnızca belediye şikayet bildiriminde mi bulunuluyor? Tabi ki hayır. Borç sorgulama ve ödemeden tutun da belediyelerin sosyal sanatsal etkinliklerine kadar birçok işlemlerinizi akıllı telefonlar ve tabletler aracılığıyla sanal ortamda gerçekleştiriyor güncel etkinliklerden haberdar olabiliyorsunuz.

Gönderen:
Yorum Yaz
isim
cep no
e-mail

 

Şubat 18, 2017
Kategori : Tüketici Hakları
Yorum : 0
Okunma : 713 okunma
Astes Doğalgaz Parayı Peşin Aldı Ama İşimizi Yapmadı
Şubat 06, 2019
|
Kategori: Emlak
Astes Doğalgaz, doğalgaz tesisatı döşeyen taşeron bir firmaymış. Daha önce de şikayet etmiştim ama yalvar yakar kaldırttılar işinizi hemen halledeceğiz diye. Ben de güvenip kaldırdım hata yapmışım. Temmuz’dan beri doğal gazımızı bağlatamadık. P..
Hayat Varlık İcra Takibine Düşen Arkadaşlarımın Dikkatine
Temmuz 13, 2018
|
Kategori: Bankacılık
Sayın HAYAT VARLIK, biliniz ki ben bu mesajı yazdıktan sonra ARTIK hiçbir şey sizin ve size borçlu olan insanlar için aynı olmayacak, size borçlu olan insanlar bu mesajı okuduktan sonra daha da bilgilenecek ve size karşı belki de hukuk mücadelesi baş..
Yatsan Yastık 2 Ayda Çöktü İade Almadılar
Mayıs 29, 2018
|
2 ay önce kentpark avm mağazanızdan aldığımız yastıgı çökmesi sebebiyle geri iade için 1 ay önce mağazaya götürdük. Mağazanızdaki arkadaş da yastığın ciddi anlamda çöküşünü gördü ve teknik servise gönderelim dedi 20 gün önce arandık ve yastıgı iade e..
Turkcell Superonline 50 MBit Hız Hizmeti Veremiyor
Nisan 29, 2018
|
Kategori: İletişim
Evime yaklaşık 12-13 gün önce 50 megabit 200 gigabayt internet paketini 108 tl gibi aylık aboneliği satın aldım, aldığım günden beri 24 megabit internet hızı kullanıyorum. Sorunu süperonline firmasına bildirdim bana bina içi tessaatında sorun olduğun..
Pronet Alarm Sistemleri Maddi Hasar ve Zarar
Mart 11, 2018
|
Kategori: Hizmet
Pronet alarm sistemini yeni aldığım eve farklı bir kullanıcıdan devir yaptırarak kurdurmak için başvuru yaptım. Ekipler kurulum sırasında o kadar özensiz çalışmışlar ki yeni evin duvarlarını delmişler, duvarı deldiklerinde klima borusunu da delmişler..