Şikayet.com

TÜKETİCİ ŞİKAYETİM VAR EN ETKİLİ REKLAM MÜŞTERİ MEMNUNİYETİDİR.

Bir Şikayetim Var

Bir Şikayetim Var

Firmaların müşteri çıkarlarını gözeterek hizmet vermeleri, müşteri memnuniyetini sağlayıcı en önemli etkenlerden biridir. Ancak hizmet veren firmanın tüketici memnuniyeti konusunda bilinçli olmaması ve kendi çıkarlarını tüketici çıkarlarından üstte tutması, tüketici şikâyetlerini kaçınılmaz hale getirmektedir. Tüketicilerin bu tür durumlarda yapmaları gereken en önemli şey şikâyetlerini çoğunluğun takip ettiği yerlerde dile getirmektir. Tüketici şikâyetlerinin çoğalması firmaların diğer tüketicilere karşı olumsuz bir imaj oluşmasına neden olsa da firmaların her zaman dikkatli olmaları için teşvik edici unsurlar arasında yer almaktadır. Şikayetlerinizi hızlı ve etkili bir şekilde yazabileceğiniz tuketicisikayetleri.com.tr, tüketici şikâyetlerinin, tüketici lehine sonuçlanması için çaba gösteren internet sitelerinden biridir.

Siz de Bir Şikayetim Var diyorsanız, şikayetlerinizi oldukça kaliteli olan şikâyet siteleri aracılığı ile yazabilirsiniz. Bilinçli tüketici olmanın en önemli sorumluluklarından biri de aynı vasıflara sahip olan tüketicilerin de bilinçli olmalarına katkıda bulunmaktır. Günümüzde internet üzerinde şikâyet platformlarının ve internet kullanıcı sayısının artması ile tüketicilerin bilinçlenmeleri oldukça kolay hale gelmiştir. Bu nedenle ürün ya da hizmet alacak olan kişilerin firma hakkında araştırma yaparken ziyaret ettikleri başlıca adreslerden biri şikâyet siteleridir. Bu amaçla şikayet sitelerinin tüketici haklarının korunması ve bilinmesi konusunda oldukça önemli bir etkisi bulunmaktadır.

Tüketici şikâyetlerinin amacına ulaşması ve istek ve beklentilerin firmalara en sağlıklı şekilde iletilebilmesi için şikâyet sitelerinin önemi büyüktür. Tüketicilerin şikayetlerini başka tüketicilerin de bilinçlenmesi için paylaşmaları daha kaliteli hizmet almayı sağlayacaktır. Böylelikle müşteri memnuniyetine önem veren firmaların sayısı artacak ve tüketicilerin daha memnun kalacakları ürün ve hizmet verilecektir. Firma ve tüketici arasında önemli bir aracı olan şikâyet siteleri, etkili bir iletişimin sağlanmasında oldukça etkilidir.

Pek çok kişinin tüketici olarak sorunlarını diğer tüketicilerle paylaştığı Sikayet.com, Tuketiciden.com, TuketiciSikayetleri.com.tr, firmaların daha güvenilir kalitede hizmet vermeleri için önemli bir platform niteliği taşımaktadır. Bazı ürün ya da hizmet alınan firmalar konusunda istek ve beklentileri sürekli dile getirmek firmaların sorumsuz davranışları karşısında mutlaka yapılması gereken davranışlardan biridir. Firmanın sorumsuzluğu müşterinin mağduriyetini beraberinde getiriyorsa bu durumda tüketicinin bilinçli olması ve şikâyetini dile getirmesi gerekmektedir.

Gönderen:
Yorum Yaz
isim
cep no
e-mail

 

Mayıs 22, 2015
Kategori : Tüketici Hakları
Yorum : 0
Okunma : 1.401 okunma
THY Bagajım Zarar Gördü Tazmin Etmedi
Temmuz 11, 2020
|
Merhaba, thy ile TK0** nolu Miami-İstanbul seferinde bagajlarım zarar gördü. Firma ile iletişime geçtim resimleri incelediler 200 tl ödeyelim aksi halde mahkemeye verin tüm zararınızı o şekilde almayı çalışın dediler. Ödemeyi kabul ettikleri tutar va..
Sivriler Mobilya Komodin Görsele Uymuyor
Temmuz 11, 2020
|
Sivriler mobilya hayatımda gördüğüm iletişimi olmayan alakasız ürününün arkasında durmayan bir firma, benim beklentim o kadar yüksekti ki görseller vs hayal kırıklığına uğradım. Bunu da belirttim ama en ufak bir alaka ilgi olmadı. İki komodine 1500 t..
Astes Doğalgaz Parayı Peşin Aldı Ama İşimizi Yapmadı
Şubat 06, 2019
|
Kategori: Emlak
Astes Doğalgaz, doğalgaz tesisatı döşeyen taşeron bir firmaymış. Daha önce de şikayet etmiştim ama yalvar yakar kaldırttılar işinizi hemen halledeceğiz diye. Ben de güvenip kaldırdım hata yapmışım. Temmuz’dan beri doğal gazımızı bağlatamadık. P..
Hayat Varlık İcra Takibine Düşen Arkadaşlarımın Dikkatine
Temmuz 13, 2018
|
Kategori: Bankacılık
Sayın HAYAT VARLIK, biliniz ki ben bu mesajı yazdıktan sonra ARTIK hiçbir şey sizin ve size borçlu olan insanlar için aynı olmayacak, size borçlu olan insanlar bu mesajı okuduktan sonra daha da bilgilenecek ve size karşı belki de hukuk mücadelesi baş..
Yatsan Yastık 2 Ayda Çöktü İade Almadılar
Mayıs 29, 2018
|
2 ay önce kentpark avm mağazanızdan aldığımız yastıgı çökmesi sebebiyle geri iade için 1 ay önce mağazaya götürdük. Mağazanızdaki arkadaş da yastığın ciddi anlamda çöküşünü gördü ve teknik servise gönderelim dedi 20 gün önce arandık ve yastıgı iade e..