Şikayet.com

TÜKETİCİ ŞİKAYETİM VAR EN ETKİLİ REKLAM MÜŞTERİ MEMNUNİYETİDİR.

Tüketici Şikayetleri

Tüketici Yorumları

Tüketicileri ve haklarını korumak amacıyla kurulmuş olan tüketici dernekleri, günümüz tüketicilerinin daha bilinçli olmaları adına pek çok hizmette bulunmaktadır. İnternet sitesi aracılığı ile bu konudaki sorularınıza cevap bulabileceğiniz içeriğe sahip olması ile birçok tüketici hakları ve dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgi sahibi olmaktadır.

Tüketici şikayetlerinin de yer aldığı site de şikayetlerinizi yazarak ilgili firmalara ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Tüketici olan insanların firmalara karşı haklarının korunması konusunda pek çok etkili yöntem bulunmaktadır. Yasalarla korunan tüketici haklarının yanı sıra, tüketici dernekleri ile kişilerin kendi çabaları ile tüketiciye destek vermeleri, tüketiciye karşı haksızlık teşebbüsünde bulunacak olan firmaların daha özenli olmalarını sağlamaktadır.

Tüketici derneklerinin en önemli amacı, sorunsuz alışveriş yapıldığı ve tüketicinin mağdur edilmediği firmaların var olmalarını sağlamak ve insanların bilinçlenmelerine katkı sağlamaktır. Tüketici taleplerini karşılamakta yetersiz kalan firmaların müşterilerine verdikleri sözleri yerine getirmeleri için gereken çabanın verilmesinde tüketici derneklerinin pek çok desteği bulunmaktadır.

Oldukça fazla sayıda olan tüketici dernekleri ile kişilerin firmalara karşı mücadele vermeleri son derece kolay bir hal almaktadır. Kurulan derneklerin yanı sıra şikayet siteleri de tüketicilerin yararına hizmet veren sitelerdir. Bunarın başında gelen Sikayet.com, haksızlık yapan firmalara karşı kaliteli hizmet verme konusunda gerekli uyarının yapılmasında etkili olmaktadır.

Tüketici şikayetlerinin yer aldığı pek çok platform, satın alım yapacak tüketicilerin kararlarını önemli ölçüde etkilemektedir. Bu konuda kararsız kalan ve çeşitli tereddütleri olan firmalar hakkında şikayet siteleri fikir verici nitelik taşımaktadır. Bu amaçla insanların firmalardan bekledikleri hizmet kalitesini görememeleri sonucunda şikayet mesajının kolay bir şekilde yazılması ile istenilen sonuç büyük olasılıkla elde edilmektedir.

Tüketici ve firma için oldukça önemli olan şikâyet siteleri, gereken anlarda bir araya gelmelerini sağlayan önemli hizmet vermektedir. Bazı firmaların müşterilerine karşı görevlerinde yeteri kadar özveride bulunmadan hizmet vermemeleri müşteri memnuniyetini geride bırakmaktadır. Bu da kişilerin aldıkları hizmet sonrasında memnuniyetsiz bir durum içinde bulunmalarına sebebiyet vermektedir. Bu nedenle araştırmadan karar vermek tüketicilerin çoğunlukla yanılmalarına ve firmaların olumsuz tutumlarına maruz kalmalarına neden olmaktadır.

Gönderen:
Yorum Yaz
isim
cep no
e-mail

 

Mayıs 07, 2016
Kategori : Tüketici Hakları
Yorum : 0
Okunma : 1.461 okunma
THY Bagajım Zarar Gördü Tazmin Etmedi
Temmuz 11, 2020
|
Merhaba, thy ile TK0** nolu Miami-İstanbul seferinde bagajlarım zarar gördü. Firma ile iletişime geçtim resimleri incelediler 200 tl ödeyelim aksi halde mahkemeye verin tüm zararınızı o şekilde almayı çalışın dediler. Ödemeyi kabul ettikleri tutar va..
Sivriler Mobilya Komodin Görsele Uymuyor
Temmuz 11, 2020
|
Sivriler mobilya hayatımda gördüğüm iletişimi olmayan alakasız ürününün arkasında durmayan bir firma, benim beklentim o kadar yüksekti ki görseller vs hayal kırıklığına uğradım. Bunu da belirttim ama en ufak bir alaka ilgi olmadı. İki komodine 1500 t..
Astes Doğalgaz Parayı Peşin Aldı Ama İşimizi Yapmadı
Şubat 06, 2019
|
Kategori: Emlak
Astes Doğalgaz, doğalgaz tesisatı döşeyen taşeron bir firmaymış. Daha önce de şikayet etmiştim ama yalvar yakar kaldırttılar işinizi hemen halledeceğiz diye. Ben de güvenip kaldırdım hata yapmışım. Temmuz’dan beri doğal gazımızı bağlatamadık. P..
Hayat Varlık İcra Takibine Düşen Arkadaşlarımın Dikkatine
Temmuz 13, 2018
|
Kategori: Bankacılık
Sayın HAYAT VARLIK, biliniz ki ben bu mesajı yazdıktan sonra ARTIK hiçbir şey sizin ve size borçlu olan insanlar için aynı olmayacak, size borçlu olan insanlar bu mesajı okuduktan sonra daha da bilgilenecek ve size karşı belki de hukuk mücadelesi baş..
Yatsan Yastık 2 Ayda Çöktü İade Almadılar
Mayıs 29, 2018
|
2 ay önce kentpark avm mağazanızdan aldığımız yastıgı çökmesi sebebiyle geri iade için 1 ay önce mağazaya götürdük. Mağazanızdaki arkadaş da yastığın ciddi anlamda çöküşünü gördü ve teknik servise gönderelim dedi 20 gün önce arandık ve yastıgı iade e..