Şikayet.com

TÜKETİCİ ŞİKAYETİM VAR EN ETKİLİ REKLAM MÜŞTERİ MEMNUNİYETİDİR.

Tüketici Şikayet Hattı

Tüketici Hakları Şikayet

Alo 175 tüketici danışma hattı Ülkemizde vatandaşların herhangi bir kurum veya kuruluştan şikayetçi olduklarında ulaşarak hiç çekinmeden yardım isteyebilecekleri birçok platform ve tüketici danışma hattı bulunuyor. Vatandaşlar devlet tarafından kendilerine sunulan hizmetleri Alo 175 tüketici danışma hattını arayarak ve ihbar veya danışma amaçlı olarak üç haneli telefon numaralarını tuşlayarak her türlü kamu veya özel kurum ve kuruluşların ihbar veya şikayet iletişim adreslerini öğrenebiliyorlar.

Örneğin, yangın ihbarı yaparken neleri bildirmeniz gerekiyor? Acil servisi hattını aradığınızda yardıma kimler koşuyor. Satın aldığınız bir ürün veya hizmetten üründen şikayetçi olduğunuzda nereyi aramanız gerekiyor. Gıda şikayetiniz mi var yoksa vergi dairesine ihbarda bulunmak mı istiyorsunuz? Televizyonda izlediğiniz bir diziden veya reklamdan mı şikayetçisiniz? Alo 110, Alo 112, Alo 175, Alo 155, Alo 178 bu danışma, şikayet ve ihbar hatları ve daha bir çok devletin vatandaşların hizmetine sunduğu bir alo ihbar ve şikayet hattı bulunuyor.

Peki Alo 175 Tüketici Danışma Hattı’nın tüketicilerin ister mesafeli alışveriş isterse de doğrudan alışveriş olsun satın aldıkları her türlü ürün ve hizmetlere yönelik şikayetlerini bildirebileceği, problem ve mağduriyetlerine çözüm arayabileceği bir tüketici dostu iletişim hattı olduğunu biliyor muydunuz?

Ülkemizde tüketicilerin, satın aldıkları ürün ve hizmet hakkında yaşadıkları şikayet ve memnuniyetsizliğinden kaynaklanan sıkıntılarını genelde nereye müracaat edeceklerini bilmedikleri için, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının e-devlet uygulaması kapsamında tüketici bilgi sistemi geliştirdi. Tüketiciler ülkenin en ücra köşesinden bile internet iletişim kanalını kullanarak e-devlet kapısı üzerinden her türlü kamu kurumu veya özel kuruluş hakkındaki şikayetini saniyeleri içerisinde ileterek kısa sürede etkin ve hızlı çözümler bulabiliyor.

Kuaför saçınızı boyarken yaktı mı? Terzi elbisenizi istediğiniz gibi yapmadı mı? Çocuğunuz sürekli hasta ve götürdüğünüz hastanede sizinle ilgilenmediler mi? Herhangi bir kamu kurumunda size kötü mü davrandılar? Bilinçli bir tüketici olarak satın aldığınız ürün ve hizmetten memnun değilseniz hemen Alo 175 tüketici danışma hattını arayarak veya e-devlet kapısı üzerinden derdinizi anlatabiliyorsunuz. Bunun yanında ülkemizde yeni çıkan Tüketici Hakları Koruma Kanunu vatandaşlarımızı hiçbir Avrupa ülkesinde olmadığı kadar sıkı koruyor.

Gönderen:
Yorum Yaz
isim
cep no
e-mail

 

Mayıs 06, 2016
Kategori : Tüketici Hakları
Yorum : 0
Okunma : 1.846 okunma
THY Bagajım Zarar Gördü Tazmin Etmedi
Temmuz 11, 2020
|
Merhaba, thy ile TK0** nolu Miami-İstanbul seferinde bagajlarım zarar gördü. Firma ile iletişime geçtim resimleri incelediler 200 tl ödeyelim aksi halde mahkemeye verin tüm zararınızı o şekilde almayı çalışın dediler. Ödemeyi kabul ettikleri tutar va..
Sivriler Mobilya Komodin Görsele Uymuyor
Temmuz 11, 2020
|
Sivriler mobilya hayatımda gördüğüm iletişimi olmayan alakasız ürününün arkasında durmayan bir firma, benim beklentim o kadar yüksekti ki görseller vs hayal kırıklığına uğradım. Bunu da belirttim ama en ufak bir alaka ilgi olmadı. İki komodine 1500 t..
Astes Doğalgaz Parayı Peşin Aldı Ama İşimizi Yapmadı
Şubat 06, 2019
|
Kategori: Emlak
Astes Doğalgaz, doğalgaz tesisatı döşeyen taşeron bir firmaymış. Daha önce de şikayet etmiştim ama yalvar yakar kaldırttılar işinizi hemen halledeceğiz diye. Ben de güvenip kaldırdım hata yapmışım. Temmuz’dan beri doğal gazımızı bağlatamadık. P..
Hayat Varlık İcra Takibine Düşen Arkadaşlarımın Dikkatine
Temmuz 13, 2018
|
Kategori: Bankacılık
Sayın HAYAT VARLIK, biliniz ki ben bu mesajı yazdıktan sonra ARTIK hiçbir şey sizin ve size borçlu olan insanlar için aynı olmayacak, size borçlu olan insanlar bu mesajı okuduktan sonra daha da bilgilenecek ve size karşı belki de hukuk mücadelesi baş..
Yatsan Yastık 2 Ayda Çöktü İade Almadılar
Mayıs 29, 2018
|
2 ay önce kentpark avm mağazanızdan aldığımız yastıgı çökmesi sebebiyle geri iade için 1 ay önce mağazaya götürdük. Mağazanızdaki arkadaş da yastığın ciddi anlamda çöküşünü gördü ve teknik servise gönderelim dedi 20 gün önce arandık ve yastıgı iade e..