Şikayet.com

TÜKETİCİ ŞİKAYETİM VAR EN ETKİLİ REKLAM MÜŞTERİ MEMNUNİYETİDİR.

Tüketici Hakları Şikayet Sitesi

Tüketici Referans ve Şikayet Hattı

İyi bir tüketici misiniz? Tüketen bir toplum olarak tüketici haklarımızı korumaları amacı ile tüketici derneklerinden yararlanmak en doğal hakkımızdır. Tüketen biri olarak bu hakların neler olduğu hakkında bir fikriniz yok mu?

Tüketici haklarımız genel olarak,
-temel ihtiyaçlarımız
-eğitilme ve zararlarımızın giderilmesi,
-sağlıklı bir çevrede yaşama hakkımız,
-ekonomik çıkarlarımızın korunması hakkımız,
-eğitim hakkımız,
-güvenlik hakkımız,
-zararlarımızın giderilmesi hakkı,
-seçim hakkı, temsil edilme hakkı,
-sağlık ve güvenlik hakkımız olarak kümelenmektedir. Bu haklarımızı korumak amacı ile tüketici derneklerine üye olabilir.

Tüketici dernekleri nelerdir sorusu tam bu noktada kafanıza takılabilir. Sikayet.com adresini sizler için tüketici dernekleri ve tüketici haklarınızı korumanız amacı ile yapılandırarak son derece kolay kullanılabilir ve bilgiye ulaşılabilirlik bakımından da fazla zahmete girmeden kolay bir şekilde bilgi elde edebilirsiniz. Tüketici dernekleri tüketicilerin mağduriyetlerini gidermek amacı ile her daim hizmet eden kuruluşlardır.

Tüketiciler derneği, tüketici örgütleri, Tüketici koruma derneği, Tükoder dernekleri tüketici olarak sizlerin haklarını korumak amacı ile sizlere hizmet etmektedir. Tüketici derneklerinin çalışma yapısı, işleyişi, tüketici derneklerine katılmak için ne yapmanız gerekir, tüketici derneklerinde çalışmalar yapılırken iş paylaşımları gibi her türlü görevi ayrıntıları ile ve açıklayıcı bir biçimde size sunan sitemiz ve çalışanlarımız size hizmet etmeyi amaç edinerek tamamen müşteri odaklı ve müşteri memnuniyetini gözeterek çalışmalarını yineleyerek sürdürmektedir.

Tecrübelerini her yıl daha çok arttıran sitemiz, yıllar geçtikçe çalışanlarını da eğiterek daha yeni fonksiyonlarla karşınıza çıkacak ve sizlerin her daim tüketici dernekleri ile ilgili yapacağınız araştırmalarda yararlanmanız için ortam hazırlayacaktır. Bir tüketici olarak sesinizi duyurmak amacı ile yapacağınız çalışmalarda mutlaka piyasa hakkında bilgi sahibi olmalı ve olmayacak çalışma ve istekler peşinde giderken bünyenizdeki tüketicileri de asla umutlandırmayın.

Tüketiciler sürekli tüketen insanlar olarak haklarını gözetmeyi ve birbirlerini korumayı kendilerine görev bilmişlerdir. Tüketen bir toplum olarak tüketici haklarımızın bilincinde hareket ederek bilinçli bir tüketici ruhunu her daim yaşatmamız gerekmektedir. Tüketici dernekleri işte bu tüketici olarak bizlerin haklarını korumak amacıyla bir araya gelmiş insan toplulukları olarak bilinmektedir.

Tüketici dernekleri bazı konularda tüketiciler adına kararlar alabilmekte ve bu kararları alırken tamamen tüketicilerin yararları gözetilerek alınmalıdır. Tüketiciyi korumaya yönelik kararların düzenlenmesinde birincil derecede etken olan tüketici dernekleri tüketicinin bilinçlendirilmesi ve haklarının bilincine varabilmesi amacı ile tüketicilere eğitici seminerler verilmesine önderlik etmektedir.

Tüketicilerin aleyhine düzenlenmiş bir sözleşme metni ya da karar ile karşılaşan tüketici dernekleri bu sözleşme metinlerinin tekrar incelenerek tüketici lehine çevrilmesi için çaba harcamaktadırlar. Tabii tüketicilerin lehine gerçekleştirilecek olan tüm bu işlemlerde dikkat edilmesi gereken en önemli ayrıntı tüketici piyasasının gözetimi ve denetiminin yapılması gerektiğidir.

Piyasanın çok altında bir meblağ ile taleplerin iletmesi durumunda tüketici derneklerinin talepleri kabul edilmeyecektir. Bu nedenle tüketici derneklerinin araştırmalarını iyi yapmaları ve ona göre tüketici haklarını savunma işlemleri talep edilmelidir. Tüketici dernekleri ile daha ayrıntılı bilgi alabilmek amacı ile internetten araştırma yapabilir ve Sikayet.com adresinden faydalanabilirsiniz.

Bu dernekler sağlık ve güvenlik hakkımızı, temel ihtiyaçların karşılanması hakkımızı, eğitilme ve zararlarımızın giderilmesi hakkımızı, sağlıklı bir çevrede yaşama hakkımızı, seçme hakkımızı, ekonomik çıkarların korunması hakkımızı, temsil edilme örgütlenme ve sesini duyurma hakkımızın korunması için çalışmalar yapmaktadırlar ve bu haklarımızdan mahrum edilmememizi sağlamaktadırlar.

Gönderen:
Yorum Yaz
isim
cep no
e-mail

 

Mayıs 09, 2016
Kategori : Tüketici Hakları
Yorum : 0
Okunma : 1.574 okunma
THY Bagajım Zarar Gördü Tazmin Etmedi
Temmuz 11, 2020
|
Merhaba, thy ile TK0** nolu Miami-İstanbul seferinde bagajlarım zarar gördü. Firma ile iletişime geçtim resimleri incelediler 200 tl ödeyelim aksi halde mahkemeye verin tüm zararınızı o şekilde almayı çalışın dediler. Ödemeyi kabul ettikleri tutar va..
Sivriler Mobilya Komodin Görsele Uymuyor
Temmuz 11, 2020
|
Sivriler mobilya hayatımda gördüğüm iletişimi olmayan alakasız ürününün arkasında durmayan bir firma, benim beklentim o kadar yüksekti ki görseller vs hayal kırıklığına uğradım. Bunu da belirttim ama en ufak bir alaka ilgi olmadı. İki komodine 1500 t..
Astes Doğalgaz Parayı Peşin Aldı Ama İşimizi Yapmadı
Şubat 06, 2019
|
Kategori: Emlak
Astes Doğalgaz, doğalgaz tesisatı döşeyen taşeron bir firmaymış. Daha önce de şikayet etmiştim ama yalvar yakar kaldırttılar işinizi hemen halledeceğiz diye. Ben de güvenip kaldırdım hata yapmışım. Temmuz’dan beri doğal gazımızı bağlatamadık. P..
Hayat Varlık İcra Takibine Düşen Arkadaşlarımın Dikkatine
Temmuz 13, 2018
|
Kategori: Bankacılık
Sayın HAYAT VARLIK, biliniz ki ben bu mesajı yazdıktan sonra ARTIK hiçbir şey sizin ve size borçlu olan insanlar için aynı olmayacak, size borçlu olan insanlar bu mesajı okuduktan sonra daha da bilgilenecek ve size karşı belki de hukuk mücadelesi baş..
Yatsan Yastık 2 Ayda Çöktü İade Almadılar
Mayıs 29, 2018
|
2 ay önce kentpark avm mağazanızdan aldığımız yastıgı çökmesi sebebiyle geri iade için 1 ay önce mağazaya götürdük. Mağazanızdaki arkadaş da yastığın ciddi anlamda çöküşünü gördü ve teknik servise gönderelim dedi 20 gün önce arandık ve yastıgı iade e..