Şikayet.com

TÜKETİCİ ŞİKAYETİM VAR EN ETKİLİ REKLAM MÜŞTERİ MEMNUNİYETİDİR.

Şikayet Siteleri

Şikayet Sitesi

Birçok kişi hakkını aramak ve yaşadığı sorunları dile getirmek için her gün tüketici haklarına ya da sorun yaşadığı firmaların, şirketlerin ilgili yerlerine bildirimlerde bulunmaktadır. Ancak ne yazık ki bunların neredeyse yarısı kişilerin istediği gibi sonuçlanmaktadır. Ancak bu artık bir anlamda geride kalmış durumdadır. Çünkü artık internetin sağladığı imkanlar sayesinde, şikayet siteleri aracılığıyla isteyen, dilediği firma ile ilgili yaşadığı sorunu özgürce, anında internette paylaşabilmektedir.

Özellikle son yıllarda yaygınlaşan bu sistem sayesinde tüketiciler resmi makamlarla uğraşmadan binlerce kişiye sesini duyurarak bir kitlesel güç oluşturabilmektedir. Sosyal medyanın ve haber ağlarının katkısı sayesinde de bazen bu çok daha büyük boyutlara ulaşabilmekte ve sadece şikayette bulunan kişi değil aynı zamanda başka kişiler fayda görebilmektedir.

Şikayet siteleri sadece kişilerin seslerini duyurması için değil aynı zamanda bilinçlenmek isteyenlerin ya da bilgi arayanların da işlerini kolaylaştırmaktadır. Örneğin; bir telefon alacak olan kişi, o telefonla ilgili özellikleri araştırırken, bu siteler üzerinde var olan şikayetleri de okuyarak ilgili firmanın tutumu, herhangi bir sorunda yaklaşımı nasıl olur, nelerle karşılaşabilir öğrenebilmektedir. Bu siteler üzerinden akla gelebilecek her türlü konuyla ilgili olarak kolayca ücretsiz olarak şikayette bulunulabilmektedir. Bu şikayetler sadece orada yayımlanmakla kalmayıp, çoğu zaman ilgili kurumun yöneticilerine ya da çalışanlarına da ulaştırılabilmektedir.

Sizler de aldığınız ürün veya hizmetlerle ilgili olarak sorun yaşıyorsanız ve hakkınızı arama konusunda eksiklikler hissediyorsanız şikayet siteleri sayesinde bunun üstesinden gelebilirsiniz. Özellikle son yılların gözde yöntemi olan bu sistem sayesinde, evinizden çıkmadan, yorulmadan, birkaç cümle ile sorunlarınızı dile getirebilirsiniz. Bu konuda yeterli bilgiye sahip değilseniz ilgili sitelerle bilgi almak için sikayetsiteleri.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bu site üzerinde neler yapılabileceği, hangi sitelerde şikayette bulunulabileceği, ne gibi faydalar görülebileceği ayrıntılı olarak anlatılmaktadır. Bilinçli tüketici olan herkes bu siteler sayesinde hem kendileri haklarını aramakta hem de başkaları için birer yol gösterici olmaktadır. Çünkü bu sitelerde yer alan şikayetler konusunda benzer sorunları yaşayıp da çözüme ulaşan kişiler, dilerlerse yorum yazarak şikayette bulunan kişilere yardımcı olabilmektedir

Gönderen:
Yorum Yaz
isim
cep no
e-mail

 

Mayıs 12, 2016
Kategori : Tüketici Hakları
Yorum : 0
Okunma : 2.130 okunma
THY Bagajım Zarar Gördü Tazmin Etmedi
Temmuz 11, 2020
|
Merhaba, thy ile TK0** nolu Miami-İstanbul seferinde bagajlarım zarar gördü. Firma ile iletişime geçtim resimleri incelediler 200 tl ödeyelim aksi halde mahkemeye verin tüm zararınızı o şekilde almayı çalışın dediler. Ödemeyi kabul ettikleri tutar va..
Sivriler Mobilya Komodin Görsele Uymuyor
Temmuz 11, 2020
|
Sivriler mobilya hayatımda gördüğüm iletişimi olmayan alakasız ürününün arkasında durmayan bir firma, benim beklentim o kadar yüksekti ki görseller vs hayal kırıklığına uğradım. Bunu da belirttim ama en ufak bir alaka ilgi olmadı. İki komodine 1500 t..
Astes Doğalgaz Parayı Peşin Aldı Ama İşimizi Yapmadı
Şubat 06, 2019
|
Kategori: Emlak
Astes Doğalgaz, doğalgaz tesisatı döşeyen taşeron bir firmaymış. Daha önce de şikayet etmiştim ama yalvar yakar kaldırttılar işinizi hemen halledeceğiz diye. Ben de güvenip kaldırdım hata yapmışım. Temmuz’dan beri doğal gazımızı bağlatamadık. P..
Hayat Varlık İcra Takibine Düşen Arkadaşlarımın Dikkatine
Temmuz 13, 2018
|
Kategori: Bankacılık
Sayın HAYAT VARLIK, biliniz ki ben bu mesajı yazdıktan sonra ARTIK hiçbir şey sizin ve size borçlu olan insanlar için aynı olmayacak, size borçlu olan insanlar bu mesajı okuduktan sonra daha da bilgilenecek ve size karşı belki de hukuk mücadelesi baş..
Yatsan Yastık 2 Ayda Çöktü İade Almadılar
Mayıs 29, 2018
|
2 ay önce kentpark avm mağazanızdan aldığımız yastıgı çökmesi sebebiyle geri iade için 1 ay önce mağazaya götürdük. Mağazanızdaki arkadaş da yastığın ciddi anlamda çöküşünü gördü ve teknik servise gönderelim dedi 20 gün önce arandık ve yastıgı iade e..