Şikayet.com

TÜKETİCİ ŞİKAYETİM VAR EN ETKİLİ REKLAM MÜŞTERİ MEMNUNİYETİDİR.

Şikayet Başvurusu Nasıl ve Nerelere Yapılır

Şikayet Başvurusu

Hiç bir tüketici bir ürün satın alırken onunla ilgili problem yaşayacağını düşünmez, ümit etmez. Ancak her şeyi yapan insan olduğu için bakmışsınız sizin yeni aldığınız üründe sorun çıkmış. Her ne yaptıysanız da üründeki sorun giderilememiş.

Satıcı firma elinden geleni yapmamış, işi yokuşa sürmüş ve siz de ürünü alıp alacağınıza pişman olmuşsunuz. Peki bu durumda tüketici ne yapsın? Öncelikle satıcı ile iletişimde bütün çözüm yolları denensin, tüketici hakları hatırlatılsın. Ancak buna rağmen hala şikayete konu olan sorun satıcı firma tarafından giderilmemişse firmaya neler yapabileceklerinizle alakalı bir mail atın, telefon edin.

Sonrasında ilk olarak şikayeti kolay yoldan çözmeye başlayın, kaliteli şikayet siteleri (sikayet.com, tuketicisikayetleri.com.tr, tuketiciden.com) bunun için tüketiciye yardımcı olabileceğini düşündüğümüz sitelerdir. Her siteye gidip şikayetinizi yazmaktansa, bu sektörde söz geçen, güvenilir, tüketicinin hakkını firmaya yedirmeyen, firmanın yanında olmayıp tüketiciyi destekleyen şikayet sitelerine yazmanız bir nebze de olsa firmanın dikkatini çekecektir. Adının kirlenmesini istemeyen ve müşteri memnuniyetine biraz değer veren firmalar hemen sizinle irtibata geçerek sorunuzu çözme yolunda adım atacaklardır.

Eğer şikayetiniz şikayet sitelerinde yayımlanmaya değer bulunursa (ki ben bunu anlamakta güçlük çekiyorum, şikayetler neye göre yayımlanabilir veya neye göre elenir, bunu ölçen bir alet mi mevcuttur veya bir sistem mi vardır) sizlere firma tarafından dönüş yapılır. Kendilerine durumu bir kez daha anlatın, şikayetçi olduğunuzu beyan edin ve çözüm bekleyin. Eğer firmanın cevabı her zamanki gibi sıradan basmakalıp, önceden hazırlanmış cevaplarsa anlayın ki o şikayet çözüme ulaşmayacak demektir. Müşterisinin sorununa çözüm bulmak isteyen bir firma adının şikayet sitelerinde boy boy gösterilmesinden hoşnut olmaz, olmamalı. Ancak devam eden hayat sürecinde mutlaka ve kaçınılmaz olarak, firmalar hata yapacak ve bizler de şikayet hakkımızı sonuna kadar kullanacağız.

Ürünlerle ilgili haklarınızı aramak için her ilde valiliklerde, her ilçede kaymakamlıklarda bulunan Tüketici Hakem Heyetlerine başvuru yapabilirsiniz. Bir kaç ay bekledikten sonra hakem heyetinden gelen sonuca göre ister Tüketici mahkemesine başvurusunuz isterseniz de pes eder o firmayla bir daha alışveriş yapmazsınız.

Gönderen:
Yorum Yaz
isim
cep no
e-mail

 

Mayıs 22, 2015
Kategori : Tüketici Hakları
Yorum : 0
Okunma : 1.591 okunma
THY Bagajım Zarar Gördü Tazmin Etmedi
Temmuz 11, 2020
|
Merhaba, thy ile TK0** nolu Miami-İstanbul seferinde bagajlarım zarar gördü. Firma ile iletişime geçtim resimleri incelediler 200 tl ödeyelim aksi halde mahkemeye verin tüm zararınızı o şekilde almayı çalışın dediler. Ödemeyi kabul ettikleri tutar va..
Sivriler Mobilya Komodin Görsele Uymuyor
Temmuz 11, 2020
|
Sivriler mobilya hayatımda gördüğüm iletişimi olmayan alakasız ürününün arkasında durmayan bir firma, benim beklentim o kadar yüksekti ki görseller vs hayal kırıklığına uğradım. Bunu da belirttim ama en ufak bir alaka ilgi olmadı. İki komodine 1500 t..
Astes Doğalgaz Parayı Peşin Aldı Ama İşimizi Yapmadı
Şubat 06, 2019
|
Kategori: Emlak
Astes Doğalgaz, doğalgaz tesisatı döşeyen taşeron bir firmaymış. Daha önce de şikayet etmiştim ama yalvar yakar kaldırttılar işinizi hemen halledeceğiz diye. Ben de güvenip kaldırdım hata yapmışım. Temmuz’dan beri doğal gazımızı bağlatamadık. P..
Hayat Varlık İcra Takibine Düşen Arkadaşlarımın Dikkatine
Temmuz 13, 2018
|
Kategori: Bankacılık
Sayın HAYAT VARLIK, biliniz ki ben bu mesajı yazdıktan sonra ARTIK hiçbir şey sizin ve size borçlu olan insanlar için aynı olmayacak, size borçlu olan insanlar bu mesajı okuduktan sonra daha da bilgilenecek ve size karşı belki de hukuk mücadelesi baş..
Yatsan Yastık 2 Ayda Çöktü İade Almadılar
Mayıs 29, 2018
|
2 ay önce kentpark avm mağazanızdan aldığımız yastıgı çökmesi sebebiyle geri iade için 1 ay önce mağazaya götürdük. Mağazanızdaki arkadaş da yastığın ciddi anlamda çöküşünü gördü ve teknik servise gönderelim dedi 20 gün önce arandık ve yastıgı iade e..