Şikayet.com

TÜKETİCİ ŞİKAYETİM VAR EN ETKİLİ REKLAM MÜŞTERİ MEMNUNİYETİDİR.

Eminevim Firması Paramı Ödemiyor Sorun Çıkarıyor

Eminevim uyelik numaram 82**. 150.000 tl’lik eve yazilmistim. Teslimata yakin bir tarihte sirinevlerdeki temsilcim Yucel bey bana israrla tarim hissesi satmak istedi ben de kensisine amacimin ev almak oldugunu soyledim, kendisi de bana istedigim zaman tarimdan vazgecebilecegimi ve ev tesimatina devam edebilecegimi soyledi. Ben de kendisine nasil bir surec olur diye sordugumda teslimat zamani geldiginde gecisin hemen yapilabilecegini ve ev teslimatinin da 4-5 gun icinde gerceklesecegini soyledi. Bu verdigi sozlu taahhut karsiliginda tarim hissesi aldim. Sonra ben bir ev buldum satin almak istedim. Yucel beyle iletisime gectigimde bana gereken evraklari hazirlamami istedi. Herseyi hazirlayip teslim ettim kendisine ve odemenin de birkac gun icinde yapilacagini soyledi. Bu verdigi bilgi dahilinde ben de evi alacagim kisiye odeme gunu verdim. Ama ertesi gun Yucel bey agiz degistirip odemenin 45 gunden evvel olamayacagini soyledi. Tabi ben bunu kabul etmedim sirinevler subeye gittim ve aramizda gecen telefon konusma kaydini dinlettigimde hakliligimi ortaya koydum bu kaydi dinleyen diger bir temsilcinin de Yucel beyin haksiz oldugunu anlayinca konuya dahil olmasiyla bana orada sozlu olarak ya 1 aralikta 15 aralik vade tarihli cek verilecegini ya da 20 aralikta nakit verilecegi sozunu her iki temsilciden aldim 28.11.2017 tarihinde. Bu sozu aldiktan sonra ben baska yerden 20 araliga kadar geri odemek kaydiyla nakit borc aldim ve evi satin aldim. Borcu aldigim yere ait senette de gecikeme faizi olarak her gecen ay icin %15 faiz uygulanacagi yazmakta. Bu zararimi kim karsilayacak? Hatta Yucel beyi arayip konuyu anlattim ve kendilerine kolaylik olsun diye bana teslimatta 150.000 vermelerine gerek olmadigini sadece kendi odedigim kismi vermelerinin yeterli oldacagini soyledim ama onu da kabul etmedi. 20 aralikta odemenin tamaminin yapilacagini yine sozlu teyid etti. Bu arada kayitlarda ve sozlesmeye gore teslimat Eylul ayinda yapilmis gorunmesine ragmen aralikta hala teslimat yapilmadi. Tum bu yazdiklarimi teyit edecek telefon kayitlari da elimdedir. Her ortamda ispatlamaya hazirim. Bugun Yucel beyin bana atmis oldugu mesajda ise odemenin 19 ocak olacagi yazmakta. Bu yazıyı okuyan herkese soruyorum bunun d..andırıcılık olup olmadıgını dusunmemek ıcın bana kım cevap verebılecek.

Gönderen: B. Kaya
Yorum Yaz
isim
cep no
e-mail

 

Ocak 05, 2018
Kategori : Emlak
Yorum : 0
Okunma : 1.083 okunma
THY Bagajım Zarar Gördü Tazmin Etmedi
Temmuz 11, 2020
|
Merhaba, thy ile TK0** nolu Miami-İstanbul seferinde bagajlarım zarar gördü. Firma ile iletişime geçtim resimleri incelediler 200 tl ödeyelim aksi halde mahkemeye verin tüm zararınızı o şekilde almayı çalışın dediler. Ödemeyi kabul ettikleri tutar va..
Sivriler Mobilya Komodin Görsele Uymuyor
Temmuz 11, 2020
|
Sivriler mobilya hayatımda gördüğüm iletişimi olmayan alakasız ürününün arkasında durmayan bir firma, benim beklentim o kadar yüksekti ki görseller vs hayal kırıklığına uğradım. Bunu da belirttim ama en ufak bir alaka ilgi olmadı. İki komodine 1500 t..
Astes Doğalgaz Parayı Peşin Aldı Ama İşimizi Yapmadı
Şubat 06, 2019
|
Kategori: Emlak
Astes Doğalgaz, doğalgaz tesisatı döşeyen taşeron bir firmaymış. Daha önce de şikayet etmiştim ama yalvar yakar kaldırttılar işinizi hemen halledeceğiz diye. Ben de güvenip kaldırdım hata yapmışım. Temmuz’dan beri doğal gazımızı bağlatamadık. P..
Hayat Varlık İcra Takibine Düşen Arkadaşlarımın Dikkatine
Temmuz 13, 2018
|
Kategori: Bankacılık
Sayın HAYAT VARLIK, biliniz ki ben bu mesajı yazdıktan sonra ARTIK hiçbir şey sizin ve size borçlu olan insanlar için aynı olmayacak, size borçlu olan insanlar bu mesajı okuduktan sonra daha da bilgilenecek ve size karşı belki de hukuk mücadelesi baş..
Yatsan Yastık 2 Ayda Çöktü İade Almadılar
Mayıs 29, 2018
|
2 ay önce kentpark avm mağazanızdan aldığımız yastıgı çökmesi sebebiyle geri iade için 1 ay önce mağazaya götürdük. Mağazanızdaki arkadaş da yastığın ciddi anlamda çöküşünü gördü ve teknik servise gönderelim dedi 20 gün önce arandık ve yastıgı iade e..