Şikayet.com

TÜKETİCİ ŞİKAYETİM VAR EN ETKİLİ REKLAM MÜŞTERİ MEMNUNİYETİDİR.

Beyaz Eşya Şikayetleri

Beyaz Eşya Şikayetleri

Düğün heyecanı yaşıyorsunuz veya ömrünü tamamlamış olan beyaz eşyalarınızı yenilemek istiyorsunuz. Yeni aldığınız eşyalardan birinde bozukluk çıktı bu durumda ne yapabilirsiniz? Hemen firmanın müşteri hizmetlerini beyaz eşya şikayetinizi belirtmeniz sonucu evinize servis gönderilir.

Beyaz eşyanızdaki sorun giderilemeyecek durum da ise yenisiyle değiştirilir. Beyaz eşyada marka olmuş firmalar adına leke getirmemek için sorunları bu şekilde giderirler. Tabi ki beyaz eşyanız garanti süresi içindeki ömrünü tamamlamamıştır. Eğer tamamladıysa sizden ekstra ücret talep edilecektir.

İnternet forumlarına göz gezdirdiğimizde hemen her firmanın beyaz eşya şikayet forumlarında rolü bulunmaktadır. İnsanlara pazarlarken dil döken kişiler olumsuz bir durumda yabancılaşırlar. Oysa özellikle insanların, kalitesinden dolayı tercih ettiği seçkin firmalar bu tür sorunların çıkmaması için daha titiz davranmalıdır. Beyaz eşyaları hasarlı çıkmış firmayla uzlaşamayan müşteriler şikâyetlerini bir dilekçe ile hakem heyetlerine başvurarak belirtebilir.

Böylelikle mağduriyetlerini gerekli mercilere bildirerek haklarını aramak için ilk adımı atmış olurlar. Beyaz eşyalarınızı ilk aldığınızdaki evrakları kaybetmeyiniz belki bir gün sizin de başınıza bu tür olaylar gelebilir. Buzdolabınız soğutmuyor, çamaşır makineniz çamaşırları sıkmadan sulu bırakıyor, fırınınız iyi pişirmiyor veya bulaşık makineniz leke bırakıyor olabilir, bu tür sorunları netteki forumlarda diğer insanlarla paylaşabilirsiniz. Onların çözüm yollarını uygulayarak sonuç alabilirsiniz. Sizin deneyimlerinizden onlar faydalanabilir.

Özel bir gazetenin yaptığı araştırmalar sonucu istatistiklere göre en fazla beyaz eşya şikayeti yapılmıştır. Beyaz eşyaların içinden ise en çok buzdolapları ile ilgili sorunlar yaşanmıştır. Bu tür sorunlarınızda sessiz kalmamalı, öncelikle firma ile iletişime geçmelisiniz, sonuca bağlanamadığı takdirde hakem heyetlerine hatta gerekirse mahkemeye taşımalısınız.

Gönderen:
Yorum Yaz
isim
cep no
e-mail

 

Şubat 18, 2017
Kategori : Tüketici Hakları
Yorum : 0
Okunma : 1.190 okunma
THY Bagajım Zarar Gördü Tazmin Etmedi
Temmuz 11, 2020
|
Merhaba, thy ile TK0** nolu Miami-İstanbul seferinde bagajlarım zarar gördü. Firma ile iletişime geçtim resimleri incelediler 200 tl ödeyelim aksi halde mahkemeye verin tüm zararınızı o şekilde almayı çalışın dediler. Ödemeyi kabul ettikleri tutar va..
Sivriler Mobilya Komodin Görsele Uymuyor
Temmuz 11, 2020
|
Sivriler mobilya hayatımda gördüğüm iletişimi olmayan alakasız ürününün arkasında durmayan bir firma, benim beklentim o kadar yüksekti ki görseller vs hayal kırıklığına uğradım. Bunu da belirttim ama en ufak bir alaka ilgi olmadı. İki komodine 1500 t..
Astes Doğalgaz Parayı Peşin Aldı Ama İşimizi Yapmadı
Şubat 06, 2019
|
Kategori: Emlak
Astes Doğalgaz, doğalgaz tesisatı döşeyen taşeron bir firmaymış. Daha önce de şikayet etmiştim ama yalvar yakar kaldırttılar işinizi hemen halledeceğiz diye. Ben de güvenip kaldırdım hata yapmışım. Temmuz’dan beri doğal gazımızı bağlatamadık. P..
Hayat Varlık İcra Takibine Düşen Arkadaşlarımın Dikkatine
Temmuz 13, 2018
|
Kategori: Bankacılık
Sayın HAYAT VARLIK, biliniz ki ben bu mesajı yazdıktan sonra ARTIK hiçbir şey sizin ve size borçlu olan insanlar için aynı olmayacak, size borçlu olan insanlar bu mesajı okuduktan sonra daha da bilgilenecek ve size karşı belki de hukuk mücadelesi baş..
Yatsan Yastık 2 Ayda Çöktü İade Almadılar
Mayıs 29, 2018
|
2 ay önce kentpark avm mağazanızdan aldığımız yastıgı çökmesi sebebiyle geri iade için 1 ay önce mağazaya götürdük. Mağazanızdaki arkadaş da yastığın ciddi anlamda çöküşünü gördü ve teknik servise gönderelim dedi 20 gün önce arandık ve yastıgı iade e..