Şikayet.com

TÜKETİCİ ŞİKAYETİM VAR EN ETKİLİ REKLAM MÜŞTERİ MEMNUNİYETİDİR.

Aöf Sınavlarında Yaşanan Rahatsız Edici Olumsuzluklar

Aöf Sınavlarında Yaşanan Rahatsız Edici Olumsuzluklar

Öncelikle merhabalar,

13-14 Ocak 2018 tarihlerinde Aöf sınavlarında görev alan bir öğretmenim.

Bu sınavlarda yaşanan olumsuzluklar hakkında bilgilendirme yapmak ve bundan sonraki süreçte sınavların daha sağlıklı işleyişine katkıda bulunmak istiyorum.

 1. Sınav başlamadan önce öğretmenlerin sınava 1 saat erken gelmesi konusu biraz esnetilmiş durumda. 08.30 da gelmesi gereken öğretmen neredeyse saat 9’da geliyor.
 2. Öğrencilerin sınav salonlarına alınması saat 9’da başlaması gerekirken çok daha önce başlıyor. Mesela 08.50 gibi.
 3. Sınav başladıktan 5-10 dakika sonrasına kadar öğrenci alımı yapılıyor.
 4. Öğrencilerin T.C. Nüfus cüzdanı kimlik belgeleri çok eski olanlar mevcut.
 5. Öğrenciler sınav salonlarına geldiklerinde kimlik belgelerini ibraz ederken “aşağıda zaten polis baktı, sizin bakmanıza gerek yok” gibi gereksiz tepkiler veriyor.
 6. Sınav süreleri 30-60-90-120-150 dakika olarak ayarlanmış durumda, bu sınıflar sınav yapılacak okula rastgele dağıtılıyor. Zemin katta olması gereken 30 dakikalık sınıflar 2-3.katlara dağıtılıyor ve sınav bitiminde bu sınıflardan çıkan öğrenciler son derece fazla gürültü yapıyor yüksek sesle konuşarak diğer sınıflardaki sınavı devam eden öğrencileri ve biz sınav görevlilerini rahatsız ediyor, onları sürekli uyarmak zorunda kalıyoruz.
 7. Ayrıca yine 30 dakikalık sınavı biten öğretmenler de sınav sonrası koridorlardan geçerken aynı hatayı yapıyor.
 8. Yine 30 dakikalık sınavı olan bay ve bayan öğrencilerin giydikleri topuklu ayakkabılar sınavı devam eden diğer öğrenci ve biz sınav görevlisi personeli son derece rahatsız ediyor ve sınav sağlığını olumsuz etkiliyor.
 9. Sınav süresi az olan sınıflardan başlayarak sınav yerlerinin (zemin kat, 1.kat) buna göre ayarlanması çok önemli bir konu durumunda.
 10. Sınavda görev alan personelin cep telefonuyla sınava gelmesi sorun oluşturmazken, sınavın devam ettiği süre dahilinde sınıftan çıkılıp yüksek sesle uzun süreli konuşulması da son derece rahatsızlık verici. Bu personelin uyarılması yada bir sonraki sınavda görev verilmemesi gerekir. Ayrıca yine bu gibi personeller sürekli sınıftan çıkıp koridorda volta atmakta.
 11. Sınav süresi 30 dakika olan sınıflara sınav süresi 120 dakika olan öğrencilerin alınmaması da ayrıca önemli bir konu.
 12. Sınav süresince (ÖSYM sınavlarında olduğu gibi) sınavın olduğu kurum müdürü veya Aöf görevlisi sınav salonlarını denetlemiyor ve oluşabilecek sorunlara önceden önlem almamış oluyor.
 13. Sınav ücretleriyle ilgili de son derece adaletsiz bir uygulama söz konusu. Hafta sonu görev aldığım 3 sınav 120 dakika ve 1 sınav da 30 dakika. Ancak aldığımız ücretler aynı. Bu ücret dengesizliğini lütfen önleyiniz. Çok sorun olacağını da zannetmiyorum. Küçük bir proğramla her öğretmene atanacak sınavlar kolaylıkla takip edilebilir ve haksızlık yapılmamış olur. Yada 30 dakikalık sınav ücretinden başlamak kaydıyla ücret dengesizliğini giderin lütfen. Ben 120 dakika ayakta dururken 30 dakikalık sınavlarda keyif çatan öğretmenle aynı ücreti almak istemiyorum.
 14. Bu anlattıklarım, yazdıklarım güvenlik kameraları kontrolüyle teyid edilebilir.
Gönderen:
Yorum Yaz
isim
cep no
e-mail

 

Ocak 14, 2018
Kategori : Eğitim
Yorum : 0
Okunma : 1.162 okunma
THY Bagajım Zarar Gördü Tazmin Etmedi
Temmuz 11, 2020
|
Merhaba, thy ile TK0** nolu Miami-İstanbul seferinde bagajlarım zarar gördü. Firma ile iletişime geçtim resimleri incelediler 200 tl ödeyelim aksi halde mahkemeye verin tüm zararınızı o şekilde almayı çalışın dediler. Ödemeyi kabul ettikleri tutar va..
Sivriler Mobilya Komodin Görsele Uymuyor
Temmuz 11, 2020
|
Sivriler mobilya hayatımda gördüğüm iletişimi olmayan alakasız ürününün arkasında durmayan bir firma, benim beklentim o kadar yüksekti ki görseller vs hayal kırıklığına uğradım. Bunu da belirttim ama en ufak bir alaka ilgi olmadı. İki komodine 1500 t..
Astes Doğalgaz Parayı Peşin Aldı Ama İşimizi Yapmadı
Şubat 06, 2019
|
Kategori: Emlak
Astes Doğalgaz, doğalgaz tesisatı döşeyen taşeron bir firmaymış. Daha önce de şikayet etmiştim ama yalvar yakar kaldırttılar işinizi hemen halledeceğiz diye. Ben de güvenip kaldırdım hata yapmışım. Temmuz’dan beri doğal gazımızı bağlatamadık. P..
Hayat Varlık İcra Takibine Düşen Arkadaşlarımın Dikkatine
Temmuz 13, 2018
|
Kategori: Bankacılık
Sayın HAYAT VARLIK, biliniz ki ben bu mesajı yazdıktan sonra ARTIK hiçbir şey sizin ve size borçlu olan insanlar için aynı olmayacak, size borçlu olan insanlar bu mesajı okuduktan sonra daha da bilgilenecek ve size karşı belki de hukuk mücadelesi baş..
Yatsan Yastık 2 Ayda Çöktü İade Almadılar
Mayıs 29, 2018
|
2 ay önce kentpark avm mağazanızdan aldığımız yastıgı çökmesi sebebiyle geri iade için 1 ay önce mağazaya götürdük. Mağazanızdaki arkadaş da yastığın ciddi anlamda çöküşünü gördü ve teknik servise gönderelim dedi 20 gün önce arandık ve yastıgı iade e..